Údržba oken

Údržba oken

Plastová okna, se kterými správně zacházíte a nezanedbáváte jejich údržbu Vám vydrží na celý život. Avšak pokud údržbu zanedbáváte, můžete počítat s vysokými náklady pro následné odstranění havarijního stavu, anebo s kompletní výměnou oken.

Plastová okna nestačí jen 2x za rok umýt. Pokud chcete, aby Vám vydržela celý život, je potřebné jim věnovat pravidelnou a důslednou údržbu.

Nejdříve po namontování oken je potřebné odstranit stříkance omítky, barvy po zednických pracích a také odstranit ochrannou folii. Ochrannou folii je nutné strhnout nejdéle do 3 měsíců od namontování oken.

Nečistoty se při zednických pracích mohou dostat do kování, a to zpravidla do horní části. Tyto nečistoty je důležité důkladně vysát, protože drobné nečistoty mohou časem poškodit nebo zaseknout kování – tedy ovládací mechanismus okna.

Při umývání plastových profilů používejte čistou vodu a ph neutrální saponát. V žádném případě nepoužívejte přípravky či krémy s obsahem písku.

Běžnou údržbu oken je důležité dělat minimálně 1x ročně. Tuto údržbu vykonávejte ideálně před zimním obdobím a to následovně:

Pohyblivé části kování namažte mazivem na to určeným. Pozor! Nepoužívejte silikonové oleje, oleje na šicí stroje anebo podobné přípravky, které na sebe váží vlhkost.

Rámové a křídlové těsnění naimpregnujte silikonovým přípravkem bez obsahu ředidel.

Nastavte křídlo vůči rámu do polohy, aby v každém bodě byl rám překrytý rovnoměrně a okno nikde nezadrhávalo. Toto je velmi důležitý bod, protože každý pohyblivý díl kování musí přesně zapadat do rámového protikusu. vykonejte vizuální kontrolu profilů. V případě zjištění škrábanců – použijte přípravek na ošetření bílých, a nebo barevných profilů.

Pokud budete tuto údržbu vykonávat pravidelně, Vaše okna vydrží v dobrém stavu velmi dlouhou dobu.

Close Menu