Příprava oken na zimu

Příprava oken na zimu

Zima se neodvratně blíží a je potřebné se na ni připravit ve všech ohledech – teplé oblečení, zimní pneumatiky na autě, nachystané dřevo na topení, ale také příprava oken na zimu.

Se zimou je spojený kromě chladného počasí také mráz, sníh, silný vítr a častější deště. Tyto povětrnostní podmínky se mohou nepříjemně projevit na oknech a okolo nich rosení a často s ním spojené plísně.

Zamezit tomu můžete správnou údržbou, kterou si můžete udělat i sami. Určitě je důležité, a asi u každého samozřejmé je umytí oken. Zaměřte se na těsnění, které bývá hlavně ve spodní části nejvíce znečištěné. Znečištěné těsnění neposkytuje dostatečné těsnící vlastnosti. Po očištění těsnění je důležité je správně ošetřit, abyste předešli jejich přimrznutí k plastovému profilu a následnému roztrhnutí a znehodnocení. Vyčistěte odtokové drážky, aby přes ně mohla voda bez překážek odtéct a aby nezůstávala v rámu, kde může zamrznout a způsobit další škody.

Zkontrolujte technický stav kování. Okno musí doléhat do rámu hladce a při jeho jemném potlačení k rámu se nesmí zaseknout, ale musí se odrazit od těsnění a vrátit zpět. Promažte pohyblivé části kování a dotáhněte klíčky. Podrobnější návod najdete v našem starším článku.

S údržbou oken před zimou Vám rádi pomůžeme. Máte možnost si nechat okna bezplatně zkontrolovat našim technikem a dozvíte se v jakém stavu Vaše okna jsou a případně, co je s nimi potřebné udělat.

Close Menu